• Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü


 • Millî Savunma Üniversitesi Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü 2024-2025 Eğitim ve Öğretim Yılı Birinci Yarıyıl (Güz Dönemi) lisansüstü öğrenci temin faaliyetleri başlamıştır. İlan metnine ulaşmak için tıklayınız.

 • Enstitü Duyuruları

  Millî Savunma Üniversitesi Rektör Yardımcısı Tümgeneral Ertan İNALTEKİN Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Müdürlüğünü ziyaret etmiştir. Habere ulaşmak için tıklayınız.

  13 Mayıs 2024 tarihinde Millî Savunma Üniversitesi Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Askerî Elektronik Sistemler Mühendisliği Ana Bilim Dalı Elektronik Harp Yüksek Lisans Programı ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı Siber Güvenlik Yüksek Lisans Programı öğrencileri ile beraber ULAK Haberleşme A.Ş.’ye tetkik ve inceleme gezisi düzenlenmiştir. Gezi fotoğrafı için tıklayınız.

  2024-2025 Eğitim ve Öğretim Yılı Birinci Yarıyıl (Güz Dönemi) lisansüstü öğrenci temin faaliyetleri kapsamında adaylar için okuma önerileri yayımlanmıştır. Ulaşmak için tıklayınız.

  Savunma Bilimleri Dergisi (The Journal of Defense Sciences) Mayıs 2024 sayısı yayımlanmıştır. Dergiye ulaşmak için tıklayınız.

  2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılında Alparslan Savuma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Müdürlüğü bünyesinde icra edilen “Bilgi Sitemleri Subay Temel Sertifika Programı ve Siber Güvenlik Sertifika Programı”nın mezuniyet töreni 03 Mayıs 2024 tarihinde MSÜ Kara Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Gültekin YARALI, MSÜ Kara Harp Okulu Dekanı Prof.Dr.İbrahim Ethem ATNUR ve MSÜ Rektör Yardımcısı Tuğamiral Mevlüt Savaş BİLİCAN’ın katılımıyla icra edilmiştir. Habere ulaşmak için tıklayınız.

  Millî Savunma Üniversitesi Rektör Yardımcısı Tuğamiral Mevlüt Savaş BİLİCAN Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Müdürlüğünü ziyaret etmiştir. Habere ulaşmak için tıklayınız.

  26 Nisan 2024 tarihinde Millî Savunma Üniversitesi Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Müdürlüğü tarafından Millî Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Mühendislik Bölümleri öğrencilerine yönelik Enstitü bünyesinde icra edilen lisansüstü eğitim ve öğretim (Elektronik Harp, Siber Güvenlik, Askerî Elektronik Sistemler Mühendisliği, Silah Sistemleri Mühendisliği Yüksek Lisans Programları) ile Millî Savunma Bakanlığı Hizmet İçi Eğitimleri (Bilgi Sistemleri Subay Temel Sertifika Programı, Siber Güvenlik Sertifika Programı, Elektronik Harp Sertifika Programı) hakkında tanıtım konferansı düzenlenmiştir. Konferans fotoğrafları için tıklayınız.

  Millî Savunma Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar SALMAN Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Müdürlüğünü ziyaret etmiştir. Habere ulaşmak için tıklayınız.

  Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Müdürlüğü 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Bahar Yarıyıl ders programı yayımlanmıştır. Ulaşmak için tıklayınız.

  2023 Proje Dönemi (2024-2025 Güz) Erasmus+ Öğrenci Öğrenim Hareketliliği İlanı yayımlanmıştır.

  25 Aralık 2023 tarihinde Millî Savunma Üniversitesi Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Askerî Elektronik Sistemler Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı yüksek lisans öğrencileri ile beraber ASELSAN A.Ş. REHİS Tesislerine tetkik ve inceleme gezisi düzenlenmiştir. Gezi fotoğrafı için tıklayınız.

  05 Aralık 2023 tarihinde Millî Savunma Üniversitesi Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Harp Silah ve Araçları Ana Bilim Dalı Silah Sistemleri Mühendisliği ve EYP ve Patlayıcı Maddelerle Mücadele Yüksek Lisans Programı öğrencileri ile beraber Jandarma Genel Komutanlığı Kriminal Daire Başkanlığına tetkik ve inceleme gezisi düzenlenmiştir. Gezi fotoğrafları için tıklayınız.

  23 Kasım 2023 tarihinde Millî Savunma Üniversitesi Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Harp Tarihi Ana Bilim Dalı Askerî Tarih Yüksek Lisans ve Doktora Programı öğrencileri ile beraber T.C. Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığına tetkik ve inceleme gezisi düzenlenmiştir. Gezi fotoğrafları için tıklayınız.

  Savunma Bilimleri Dergisi (The Journal of Defense Sciences) Kasım 2023 sayısı yayımlanmıştır. Dergiye ulaşmak için tıklayınız.

  Millî Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Komutanı Tümg. Gültekin YARALI Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Müdürlüğünü ziyaret etmiştir. Habere ulaşmak için tıklayınız.

  Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Müdürlüğünde Belgeler ve Fotoğraflar ile Atatürk ve Cumhuriyet Sergisi açılmıştır. Ulaşmak için tıklayınız.

  2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Lisansüstü Güz Yarıyıl ders programı yayımlanmıştır. Ulaşmak için tıklayınız.
Sayfa Başına Dön