• Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü


 • Enstitümüz bünyesinde yayımlanmakta olan Savunma Bilimleri Dergisi Balistik, Siber Güvenlik, KBRN Savunma, Silah Sistemleri Mühendisliği, Elektronik Harp, Endüstri Mühendisliği, Askerî Elektronik Sistemler Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Harekât Araştırması (Mühendislik ve Fen Bilimleri) alanlarında bilimsel akademik çalışmaları DergiPark üzerinden kabul ederek yayın hayatına devam edecektir.

 • Savunma ve Güvenlik Araştırmaları Dergisi (SAGA) yayın hayatına başlamıştır.

  Enstitümüz bünyesinde Savunma Yönetimi, Güvenlik Araştırmaları, Uluslararası Güvenlik ve Terörizm, Deniz Hukuku ve Güvenliği, İstihbarat Çalışmaları, Askerî Eğitim Yönetimi, Askerî Tarih bilimleri alanlarında bilimsel akademik çalışmaları yayımlayacaktır. Makaleler DergiPark (https://dergipark.org.tr/tr/pub/saga) üzerinden kabul edilecektir.

 • Enstitü Duyuruları

  Millî Savunma Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar SALMAN Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Müdürlüğünü ziyaret etmiştir. Habere ulaşmak için tıklayınız.

  Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Müdürlüğü 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Bahar Yarıyıl ders programı yayımlanmıştır. Ulaşmak için tıklayınız.

  2023 Proje Dönemi (2024-2025 Güz) Erasmus+ Öğrenci Öğrenim Hareketliliği İlanı yayımlanmıştır.

  25 Aralık 2023 tarihinde Millî Savunma Üniversitesi Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Askerî Elektronik Sistemler Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı yüksek lisans öğrencileri ile beraber ASELSAN A.Ş. REHİS Tesislerine tetkik ve inceleme gezisi düzenlenmiştir. Gezi fotoğrafı için tıklayınız.

  05 Aralık 2023 tarihinde Millî Savunma Üniversitesi Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Harp Silah ve Araçları Ana Bilim Dalı Silah Sistemleri Mühendisliği ve EYP ve Patlayıcı Maddelerle Mücadele Yüksek Lisans Programı öğrencileri ile beraber Jandarma Genel Komutanlığı Kriminal Daire Başkanlığına tetkik ve inceleme gezisi düzenlenmiştir. Gezi fotoğrafları için tıklayınız.

  23 Kasım 2023 tarihinde Millî Savunma Üniversitesi Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Harp Tarihi Ana Bilim Dalı Askerî Tarih Yüksek Lisans ve Doktora Programı öğrencileri ile beraber T.C. Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığına tetkik ve inceleme gezisi düzenlenmiştir. Gezi fotoğrafları için tıklayınız.

  Savunma Bilimleri Dergisi (The Journal of Defense Sciences) Kasım 2023 sayısı yayımlanmıştır. Dergiye ulaşmak için tıklayınız.

  Millî Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Komutanı Tümg. Gültekin YARALI Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Müdürlüğünü ziyaret etmiştir. Habere ulaşmak için tıklayınız.

  Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Müdürlüğünde Belgeler ve Fotoğraflar ile Atatürk ve Cumhuriyet Sergisi açılmıştır. Ulaşmak için tıklayınız.

  2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Lisansüstü Güz Yarıyıl ders programı yayımlanmıştır. Ulaşmak için tıklayınız.
Sayfa Başına Dön