• Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü


 • Enstitü Duyuruları

  Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Müdürlüğü tarafından 26 Aralık 2022 tarihinde FNSS-Savunma Sistemleri A.Ş.’ye eğitim/tetkik gezisi icra edilmiştir. Habere ulaşmak için tıklayınız.

  Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Müdürlüğü tarafından 20 Aralık 2022 tarihinde HAVELSAN A.Ş. Simülasyon Merkezine eğitim/tetkik gezisi icra edilmiştir. Habere ulaşmak için tıklayınız.

  Savunma Bilimleri Dergisi (The Journal of Defense Sciences) Kasım 2022 sayısı yayımlanmıştır. Dergiye ulaşmak için tıklayınız.

  Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Müdürlüğü 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Dönemi lisansüstü programlara öğrenci alımı ilan metni yayımlanmıştır. İlan metni için tıklayınız.

  Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü Müdürlüğü bünyesinde 2019-2022 döneminde tamamlanan tezlere ilişkin katalog güncellenerek yayınlanmıştır. Katalog için tıklayınız.

  Millî Savunma Üniversitesi Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü tarafından hazırlanan "Elektronik Harp Bibliyografyası" başlıklı kitap yayımlanmıştır. Ulaşmak için tıklayınız.

  Millî Savunma Üniversitesi Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü tarafından hazırlanan "Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) Bibliyografyası" başlıklı kitap yayımlanmıştır. Ulaşmak için tıklayınız.

  Millî Savunma Üniversitesi Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsü tarafından hazırlanan "Uluslararası İlişkilerde Güncel Sorunlar" başlıklı kitap yayımlanmıştır. Ulaşmak için tıklayınız.

  Savunma Bilimleri Dergisi (The Journal of Defense Sciences) Mayıs 2022 sayısı yayımlanmıştır. Dergiye ulaşmak için tıklayınız.

  Fatih Harp Tarihi Araştırmaları Enstitüsü tarafından yayımlanan “Türk Askerî Tarihi Bibliyografyası”na ulaşmak için tıklayınız.

  Fatih Harp Tarihi Araştırmaları Enstitüsü tarafından yayımlanan “Çarlık Rusyası ve Boğazlar Harp Tarihi Çalıştayı Bildirileri” kitabına ulaşmak için tıklayınız.

  Kara Harp Okulu Dekanlığı tarafından hazırlanan “Güvenlik Çalışmaları Türkçe Yayınlar Bibliyografyası”, “Savaş Araştırmaları Türkçe Yayınlar Bibliyografyası” ve “Savunma Araştırmaları Türkçe Yayınlar Bibliyografyası”na ulaşmak için tıklayınız.

  Kara Harp Okulu Dekanlığı tarafından düzenlenecek olan “Türk Harp Dili ve Edebiyatı Sempozyumu” hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

  Alparslan Savunma Bilimleri ve Millî Güvenlik Enstitüsünün 2017-2021 Tez Kataloğu Yayımlanmıştır. Ulaşmak için tıklayınız.

  Savunma Bilimleri Dergisi (The Journal of Defense Sciences) Kasım 2021 sayısı yayımlanmıştır. Dergiye ulaşmak için tıklayınız.

  Sakarya Melhame-i Kübrâsı: 100’üncü Yıl Dönümünde Sakarya Meydan Muharebesi Sempozyumu Detaylı bilgi için tıklayınız.

  Savunma Bilimleri Dergisi (The Journal of Defense Sciences) Mayıs 2021 sayısı yayımlanmıştır. Dergiye ulaşmak için tıklayınız.
Sayfa Başına Dön